POMOC ADWOKATA

Korzyści

W sprawie o rozwód lub separację warto skorzystać z profesjonalnej pomocy adwokata, gdyż daje to szereg wymiernych korzyści:

  • na każdym etapie postępowania mamy możliwość uzyskania odpowiedzi na pytania dotyczące procedury sądowej i zagadnień prawnych,
  • sprawa jest na bieżąco monitorowana i dzięki temu znamy jej aktualny stan,
  • na sali sądowej nie jesteśmy pozostawieni sami sobie, ale mamy zapewnioną stałą pomoc pełnomocnika,
  • nie musimy sami pisać pozwu i innych pism procesowych,
  • nie jesteśmy zaskakiwani postępowaniem przeciwnej strony, ale możemy się skutecznie bronić.

Praktyka dowodzi, że rezygnacja z pomocy profesjonalisty często powoduje straty wielokrotnie przekraczające koszty jego zaangażowania.

Uprawnienia

Warto wiedzieć, że w sprawie rozwodowej (czy też o separację) nie może nas reprezentować każdy prawnik. Pełnomocnikiem może być tylko adwokat lub radca prawny.

Zakres usług

Idąc do kancelarii adwokackiej, możemy spodziewać się szerokiej oferty usług związanych ze sprawą o rozwód lub separację.

W niektórych przypadkach wystarczy skorzystać z jednorazowej porady prawnej. Możemy też zlecić napisanie pozwu lub pisma procesowego. Czasami warto zamówić analizę akt sądowych w celu opracowania odpowiedniej linii postępowania. Jednak spośród różnych form pomocy prawnej najchętniej wybierana jest pełna reprezentacja przed sądem. Obejmuje ona przygotowanie pozwu i innych pism procesowych, odbiór korespondencji z sądu, reprezentację w czasie rozpraw, zgłaszanie wniosków dowodowych i zarzutów procesowych. Jeśli jesteśmy niezadowoleni z treści wyroku, możemy zlecić przygotowanie apelacji i reprezentację przed sądem apelacyjnym.

menu

Pomoc prawna

Porady prawne udzielane są przez prawników kancelarii adwokackiej specjalizującej się w prawie rodzinnym.